МЦНТТУМ м.Івано-Франківськ

Майстер-класи керівників гуртків МЦНТТУМ

28 березня та 4 квітня 2015 року у Центральній міській бібліотеці для дітей пройшли майстер-класи 

28 березня та 4 квітня 2015 року у Центральній міській бібліотеці для дітей пройшли майстер-класи, які організував Ротаракт Клуб Івано-Франківськ у рамках спільного міжнародного проекту між Україною та Польщею. Мета проекту – ознайомити дітей із традиціями своєї країни та поділитися ними із дітьми сусідньої держави.

Перший майстер-клас 28 березня був присвячений малюванню. Діти малювали красу України під керівництвом Бецали Романи Василівна, керівника гуртка МЦНТТУМ. Романа Василівна розповіла дітям про українські символи, показала зображення, які пробудили дитячу фантазію на створення своїх шедеврів. А коли усі з головою поринули у роботу, допомагала усім – там домалювати лінію, там обрати кольори, там підказати та похвалити. Майстер-клас проходив у дружній атмосфері. Незважаючи на дощову погоду за вікном, у читальному залі бібліотеки було тепло та натхненно.

Наступної суботи – 4 квітня у бібліотеці для дітей знову було гамірно, цікаво та корисно. Проходив майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Проводила заняття керівник гуртка МЦНТТУМ Висоцька Марія Василівна. Спочатку вона зробила дуже цікавий екскурс в історію вузликової ляльки. Діти були здивовані, що перша лялька-мотанка була виготовлена  більше ніж 5 тисяч років тому.  Мотанкою називається лялька тому, що при її виготовленні не використовується голка, а ляльку мотають з ниток, тканини чи іншого матеріалу. Всі деталі міцно примотують ниткою в одну сторону – за сонцем. Дітям цікаво було довідатися про різні види ляльок-мотанок: зерновушку, пеленашку, багаторучницу, ляльок-нерозлучників тощо. А далі Марія Василівна запропонувала учасникам майстер-класу зробити  власноруч ляльку-мотанку. Скільки радості було у кожного, коли з моточків ниток, які були перев’язані  у декількох місцях, з’явилась маленька білосніжна лялька! А головне – власноруч зроблена!

Цей маленький український сувенір-оберіг та натхненні власноруч намальовані картини діти передали Ротаракт Клубу для відправки польським одноліткам у рамках культурного обміну. А від них наша дітвора також із цікавістю очікує витворів ручної роботи.

 

 

(всі фото в фотоальбомі)

  

 

 
 

 


Создан 16 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, м. Івано-Франківськ.